Експерт
рекомендаційного маркетингу
Експерт
рекомендаційного маркетингу
Тарас Демкура є провідним українським експертом із рекомендаційного маркетингу.
В 2017 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Маркетингові комунікації глобальних компаній мережевого маркетингу» та отримав науковий ступінь кандидата економічних наук.
При написанні дисертації п.Тарас підсумував власний багаторічний досвід та проаналізував історії глобальних компаній, що використовують рекомендаційний маркетинг як основну стратегію просування:
«Для мене отримання ступеня “кандидата економічних наук” – це не тільки результат та підсумок 23-річного досвіду у бізнесі прямого продажу, а й, в першу чергу, чудовий приклад поєднання науки та практики».
За результатами наукової роботи Тарас Демкура надав рекомендації для внесення змін до Закону України «Про торгівлю» та запровадження терміну «рекомендаційний маркетинг», розробив модульно-імітаційну модель формування компаній прямого продажу, сформував програму комунікативних заходів щодо підтримки та розвитку компаній рекомендаційного маркетингу органами влади в Україні.
Експертні статті та лекції Тараса Демкури
Після захисту дисертації Тарас Демкура прочитав більше 60-ти лекцій для студентів різних ВНЗ та організував бізнес-курс молодіжного підприємництва «MESH» в закладах вищої освіти.
Одного дня я вирішив бути щасливим!
Моїм фундаментом стали мої цінності – головна із них – Сім’я. Коли ми з дружиною поїхали у весільну подорож у Венецію – перед нами відкрився зовсім інший світ. Саме у Венеції сталося те, що змінило моє життя назавжди… Насолоджуючись краєвидами, ми присіли на Площі Сан-Марко з бажанням випити запашної кави, але побачивши ціни, я запитав Ірину: «Іра, правда ти не дуже хочеш кави?…» – на той час для мене це було надто дорого. Потім ми пішли до сувенірних крамничок, в одній із них Ірина приміряла й захотіла придбати карнавальну маску – ціна у 150 євро – здавалася захмарною. Тож, я спробував аргументувати, що покупка буде не вартою витрат: пір’я облетить і з маски нічого не залишиться. Коли ми підійшли до водного каналу, де стояли гондоли, Ірина попросила: «Давай, покатаємося на човнику!». Таке задоволення мало обійтися теж у 150 євро! І мені нічого не залишилося, як переконати молоду дружину, що у Тернополі є озеро, і за такі кошти я буду її катати цілий рік. У цей момент моє серце защемило: я побачив сльози в очах Ірини, хоча вона ні словом мені не дорікнула. Це стало точкою нового відліку – я усвідомив, що в таких умовах не здатен забезпечити повноцінне життя своїй сім’ї, тому повертався додому з твердим рішенням започаткувати власну справу.
Ось так відчай став початком позитивних змін у моєму житті! Порівнюючи наше тодішнє життя у 6-метровій «малосімейці» з якістю життя у Європі, я понад усе захотів забезпечити моїй сім’ї достаток, безпеку, можливості для навчання, розвитку, подорожей. Водночас у мені говорив голос предків – мої батьки виховали мене в любові та шані до свого роду, наших, українських, традицій, культури та самобутності народу. Я хотів залишатися вірним цьому – жити та працювати в Україні. Тому я наполегливо шукав можливостей заробітку, де б міг зберегти цей баланс.
На початку 90-х я, як і багато інших українців з мого покоління, перший досвід вільного підприємництва здобував у поїздках закордон – Польща, Югославія, Туреччина, Італія – багато, хто відчув на собі той період кризи. Такі поїздки були певним виходом і давали дохід – тоді я, простий вчитель, міг за одні вихідні привести з-за кордону додому свою річну зарплату. Але я розумів, що це не розв’язання проблеми, а лише тимчасове полегшення. Тому я продовжував шукати інші можливості фінансової свободи.
Більш стабільним став мій бізнес з торгівлі дорогими авто з Європи – ми одними з перших розпочали розвивати його в Україні. Це було прибутково, але водночас надто ризиковано. Вимагалися значні інвестиції, і вони не завжди себе виправдовували. Тому я не припиняв думати про те, яка ж справа принесе мені високий і стабільний дохід, не вимагатиме багато вкладень наперед, буде безпечною, дозволить мені розвивати бізнес, не покидаючи України, дасть можливість приділяти достатньо часу сім’ї. А ще дуже хотілося, щоб робота була не «через силу», а в радість і я міг в ній реалізуватися як фахівець, стати експертом, наставником для когось. Крім того, я хотів бути в оточенні позитивно налаштованих людей, які мені цікаві та приємні, де можна ділитися досвідом і відкривати нові перспективи.
Усе це я знайшов у рекомендаційному маркетингу.
Випадкова зустріч у 1996 році, яка змінила моє життя. І сьогодні, я щасливий з того, що можу ділитися своїм досвідом, своєю історією з іншими – щоб і чиєсь життя теж стало щасливим. Вже на першій зустрічі мене вразив простий і перспективний бізнес-план компанії, де не потрібні значні капіталовкладення, можна розпочати власну справу у своїй країні з 10-мільярдною компанією і розбудовувати по всьому світу, цінності компанії «Сім‘я, Свобода, Родина, Винагорода» повністю збігалися з цінностями моєї родини: допомагаючи іншим, ти допомагаєш собі. Цей бізнес не просто «робота», а приємна діяльність спрямована на популяризацію підприємництва, здорового способу життя, активного довголіття, впровадженням екологічних стандартів тощо – важливих справ, відчуваючи дотичність до яких, пишаєшся.
На першому семінарі «Network 21» я почув, що потрібно в житті мати «Альбом мрій» і регулярно його оновлювати. За 25 років моєї співпраці з компанією «Amway» та міжнародною бізнес-школою «Network 21» усі бажання з мого «Альбому мрій» справдилися і матеріалізувалися. Бізнес у сфері рекомендаційного маркетингу дав мені можливість досягти того фінансового рівня, коли я абсолютно впевнений у майбутньому своєї сім’ї.
Прибуток саме від цього бізнесу дозволив не тільки розв’язувати насущні питання, але й отримати кошти для додаткових інвестицій в інші ніші, які приносять тепер пасивний дохід. У нас є бізнес-центр «Атріум», станції сонячної енергетики, інвестиції в нерухомість. Але найбільшу радість нам приносять соціальні проекти, що стосуються здоров’я (EcolifeAcademy) та екології («Життя в стилі ЕСО»), підтримки молодіжного підприємництва «MESH» та «Поки всі вдома». Я дуже радію з того, що можу бути меценатом у сфері культурної дипломатії – ми створили родинну етногалерею «Спадок», музей ексклюзивних авто «Ретро-кортеж Тернопіль», проєкт «Під Зорею Пінзеля».
Також, я реалізував себе як експерт, зробивши особистий внесок у науку на основі власного практичного досвіду. Я став першим, хто на пострадянському науковому просторі захистив кандидатську дисертацію на тему: «Формування інтегрованих маркетингових комунікацій глобальних компаній мережевого маркетингу». Через класиків маркетингу Філіпа Котлера, Пітера Друкера, Даніеля Канемана, Річарда Талєра я відкрив для себе нове бачення сфери рекомендаційного маркетингу. Я прочитав понад 60 лекцій для студентів різних ВНЗ та організував бізнес-курс молодіжного підприємництва та лідерства «MESH» в закладах вищої освіти, а зараз планую розширити цей проект на аудиторію старшокласників – це дає допомогу молоді в їхній професійній орієнтації.
Я глибоко переконаний, що рекомендаційний маркетинг – це бізнес майбутнього. Це надійність для нинішніх поколінь і широкі перспективи для молоді. По-перше, від заснування компанії минуло понад 60 років, а вона не змінила своєї сфери й продовжує нарощувати оберти, переживши не одну економічну кризу. По-друге, нинішні світові тренди дають всі підстави стверджувати, що сфера рекомендаційного маркетингу залишатиметься серед провідних ніш бізнесу. Це бізнес взаємовідносин – він ідеально вписується у політику соціальних мереж: можливість долучення друзів та знайомих, коментування подій та презентаційного матеріалу, вмонтовані механізми організації цікавих подій та зустрічей, відеоконтент – як один із сучасних способів комунікації, що відкриває багато можливостей. В нинішній час економічних та соціальних потрясінь, завдяки вдалому поєднанню on-line та off-line інструментів, маркетингових комунікацій, корпоративної стратегії реалізації соціально орієнтованих програм, незначного стартового капіталу, дотриманню екологічної відповідальності, застосуванню програм здоров’я та активного довголіття – рекомендаційний маркетинг залишається конкурентоспроможним та інтегрованим у глобальний економічний простір. Сьогодні рекомендаційний бізнес переходить на якісно новий інноваційний рівень. Він легко копіюється, тому стати успішним в цьому бізнесі може кожен, незалежно від свого минулого.
Я мріяв про гідне життя для сім’ї, надіявся на краще майбутнє, хотів мати достойну та справедливу винагороду за свою працю, і при цьому відчувати свободу в тих виборах та рішення, які кожному із нас доводиться приймати щодня. З компанією «Amway» все це реалізувалося сповна. Бо в основу діяльності «Amway» ще 60 років тому були закладені принципи: Сім’я, Свобода, Надія, Винагорода. Історія мого життя збудована на цьому фундаменті, я особисто переконався в його надійності та твердості – сьогодні я щасливий і хочу ділитися цим!
Я буду радий співпраці з кожним, хто відкритий до інновацій та хотів би знайти бізнес своєї мрії. Свої контактні дані можете залишити на цьому сайті, заповнивши форму – я особисто з вами зв`яжуся.