Демкура

Тарас Володимирович

  • Дійсний член Ради засновників компанії Amway, кандидат економічних наук, віцепрезидент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), старший віцепрезидент Національної туристичної організації України.
  • Власник ТВЦ «Атріум», засновник проєктів «Життя в стилі ЕСО», «MESH Business Course», «Під зорею Пінзеля», етногалереї «Спадок».
  • Активний учасник бізнес спільнот: «CEO Club Ukraine», «West Ukrainian Business Club», «Бізнес 100», ментор «Board».

«Секрет мого успіху – наполеглева праця, відданість своїй справі, любов до людей, а головне – ніколи, ніколи, ніколи не здаватися!»

Ключові події в житті та бізнесі

20 липня
1964

Народився у с. Товстеньке Чортківського району Тернопільської області у сільській родині.

Разом із сестрами Галиною, Олександрою та братом Володимиром виховувалися в атмосфері любові до рідного краю, своєї країни та шани до культурних традицій.

1981

Здобуття освіти

Закінчив Гусятинську середню школу, вступив до Тернопільського державного педагогічного інституту ім. Я. Галана на факультет фізичного виховання. З того часу постійно проживає у м. Тернопіль. Тарас Демкура переконаний, що додаткова освіта – це інвестиція у себе. Тому у 2003 році отримав другу вищу освіту за спеціальністю «фінанси» у Тернопільській академії народного господарства.

1985

Початок трудової діяльності

Здобув вищу освіту в галузі педагогіки та спорту й розпочав трудову діяльність. Першою посадою стала – завідувач відділенням парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка міста Тернополя. Пізніше викладав предмет «фізичне виховання» у Тернопільській школі № 4.

1990

Перші кроки у підприємництві

Перша пострадянська криза спонукала багатьох замислитися про майбутнє. До Тараса Демкури також прийшло чітке усвідомлення того, що сподіватися на стабільне та прогнозоване життя, яке колись обіцяла держава, марно – треба брати справу в свої руки. Він розумів, що власний добробут та успіх залежить виключно від його вміння знайти неординарне рішення в кризовій ситуації. Перспективи відкрила можливість стати підприємцем, на початку це була автомобільна сфера.

1992

Створення своєї сім’ї

Під час вчителювання Тарас Демкура зустрів Ірину, яка також була педагогом. Вона стала для нього – тією єдиною, і пара побралася. Як часто буває, молода сім’я мріяла про добробут. Найбільш гостро різницю у якості життя Тарас та Ірина відчули під час весільної подорожі до Венеції – це була справжня казка, і вони всім серцем бажали, щоб вона ніколи не закінчувалася. Саме тоді подружжя пообіцяло один одному, що докладуть всіх зусиль та будуть багато працювати, аби мати можливість подорожувати світом й відпочивати на кращих курортах. Тоді вони ще не знали, що їхня мрія стане реальністю.

1996

Старт співпраці з Amway

Досвід підприємницької діяльності спонукав Тараса Демкуру звертати увагу на інноваційні ідеї, сміливо впускати у своє життя зміни, рішуче діяти, коли цього вимагає час та обставини. Одного дня, він випадково побував на зустрічі, де йшла мова про нову, унікальну модель бізнесу – це було його перше знайомство з Amway. Цінності компанії «Сім’я, Свобода, Надія та Винагорода» в одну мить відгукнулися в душі, а те, що бізнес можна розпочати без великих інвестицій – переконало швидко прийняти рішення й стартувати в новій сфері – рекомендаційному маркетингу.

2012

Лідер галузі в категорії «Маркетинг»

Міжнародна торгово-промислова палата України і «Національний бізнес-рейтинг» визнали Тараса Демкуру «Лідером галузі 2012 року» в категорії «Маркетинг».

Тарас Демкура отримав сертифікат «Соціальний внесок у підприємництво і бюджет» та орден «За заслуги перед Вітчизною».

2012

виставка І.Г. Пінзеля в Луврі

Тарас Демкура виступив координатором виставки Яна-Георга Пінзеля у Луврі, видав мистецький альбом «Таїна Пінзеля» та спонсорував фільм «Таїна Пізеля від Бучача до Лувру». Провів більше 80 презентацій творчості «українського Мікеланджело» в Україні та за її межами.

2015

Віцепрезидент зі сталого розвитку Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати ІСС Ukraine

Тарас Демкура обраний віцепрезидентом зі сталого розвитку Національного комітету Міжнародної торгової палати ICC Ukraine. В рамках своєї діяльності на цій посаді розвиває міжнародну співпрацю, налагоджує дипломатичні зв’язки, ініціює проекти, які покликані укріплювати позитивний імідж України на міжнародній арені.

2016

Відкриття етногалереї «Спадок»

Велич українського народу – в його історії, традиціях, національній пам’яті –завдання сучасників берегти та плекати здобутки минулого. В цьому глибоко переконані Тарас та Ірина Демкури, тому заснували етногалерею «Спадок». Силами родини Демкур постійно поповнюється колекція автентичного українського національного вбрання, вишиваних рушників, прикрас, старовинних ужиткових речей та інших унікальних артефактів.

2017

Медаль «Лідер національного бізнесу»

Міжнародна торгова палата відзначила Тараса Демкуру медаллю «Лідер національного бізнесу» за внесок у розвиток національного підприємництва, зміцнення міжнародного іміджу України на зовнішніх ринках.

2017

Здобуття наукового ступеня «кандидат економічних наук»

Тарас Демкура став першим, хто на пострадянському науковому просторі захистив кандидатську дисертацію, дослідивши особливості рекомендаційного маркетингу. Тема його роботи: «Маркетингові комунікації глобальних компаній мережевого маркетингу». Після успішного захисту отримав науковий ступінь кандидата економічних наук та доктора філософії.

2018

Почесний голова тернопільського земляцтва у м.Київ

Тарас Демкура обраний почесним головою громадської організації «Тернопільське земляцтво в м. Києві». Діяльність спільноти покликана зберігати зв’язок між вихідцями з Тернопільщини, налагоджувати ділову співпрацю, презентувати інвестиційний потенціал краю.

2018

Старт молодіжного бізнес-курсу MESH

Тарас Демкура разом із дружиною Іриною організували курс MESH – першу в Україні Програму для молоді з вивчення основ підприємництва та розвитку лідерства. Учасниками MESH стали студенти Київського національного торговельно-економічного університету, Західноукраїнського національного університету та інших вищих й середніх закладах України. Планується, що MESH буде масштабовано не тільки серед студентів, а й серед підприємців.

2019

Презентація проєкту
«Життя в стилі ЕСО»

Тарас Демкура започаткував проєкт «Життя в стилі ЕСО», мета якого — зробити перший крок до екологічної трансформації соціуму через зміну підходів до підтримування чистоти в побуті та в індустрії гостинності.

2020

Проведення онлайн марафону «Поки всі вдома — змінюйся»

Коли у березні 2020 року більшість людей у світі зустріли вимушену карантинну ізоляцію наляканими та розгубленими, Тарас Демкура знову знайшов інноваційне рішення. Заснована ним Платформа «Поки всі вдома – Маркетинг змін» та марафон-челендж стали місцем розвитку та надії. Лекторами та тренерами Марафону стали ТОПові підприємці, бізнес-тренери, коучі, експерти зі здоров’я, краси, активного довголіття, лідери думок – Марина Авдєєва, Дмитро та Олена Борисови, Андрій Худо, Наталія Нетовкіна, Руслан Савчишин, Валерій Пекар, Маргарита Січкар, Сергій Глущенко, Оксана Скиталінська, Мирослава Ульяніна, Розалія Кобилянська, Святослав Ханенко, Петро Синегуб та інші.

2021

Вручення премії
«Родина року-2021»

У березні 2021 року відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Головної сімейної премії України «Родина року». Тарас та Ірина Демкури заслужено отримали свою відзнаку. Основне завдання конкурсу – популяризація традиційного, історичного образу родини і культу домашнього вогнища, де розвиваються головні засади духовності та віри. А також мотивація молодого українського покоління до створення сім’ї та продовження традиційних, українських цінностей. У цьому сенсі родину Демкур, без перебільшення можна вважати взірцем для наслідування.

«Успіх – це праця. Щоденна й наполеглива. Та працювати треба не через силу, а від серця, віддано та чесно, з вірою у свою мрію.
До людей, які б не зустрічалися на життєвому шляху, слід ставитися з любов’ю, вміти прощати, приймати.

У найскладніші часи – бути твердими в переконаннях, рішучими в діях, а головне ніколи, ніколи, ніколи не здаватись»

Тарас та Ірина Демкури

Життєвий шлях

Народився Тарас Володимирович 20 липня 1964 року у с. Товстеньке Чортківського району Тернопільської області у сільській родині. Разом із сестрами Галиною, Олександрою та братом Володимиром виховувалися в атмосфері любові до рідного краю, своєї країни та шани до культурних традицій.

«Це були дійсно щасливі та безтурботні роки, переді мною був приклад моїх батьків, які вміли відповідально ставитися до роботи, цінували та поважали людей, завжди знаходили час для своїх дітей!»

Закінчив Гусятинську середню школу, навчався в Тернопільському педагогічному інституті. Працював завідувачем відділення парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка міста Тернополя, вчителем фізичної культури в школі № 4.

Цю світлину Тарас Демкура цінує найбільше. На ній зображені його дідусь з бабусею та прадід з прабабцею. Згадуючи дитинство, зазначає, що батько та мати мали мрію – віднайти всю родину, яка свого часу виїхала з України в пошуках кращої долі.

«Я пам’ятаю, що сім’я у нас завжди вважалася особливою цінністю. Тому я відновив відносини з родичами, що проживають в Аргентині, Америці, Канаді та Швейцарії. Я вважаю, що дуже важливо знати, цінувати та досліджувати історію свого роду, краю та країни, берегти, вивчати та популяризувати по всьому світові».

Бізнес шлях

Початок 90-х… Тарас та Ірина – молоде подружжя педагогів, з маленьким сином – як і більшість у ті часи, не могли без остраху думати про майбутнє. А так хотілося достойного життя, щасливої долі для своєї дитини.

Тож вчителювання Тарас змінює на підприємницьку діяльність. Перші кроки були непростими, адже не було ні досвіду, ні підтримки, ні наставників.

«Я мав велику відповідальність перед своєю дружиною та сином Іваном. Я дуже хотів прожити гідне життя, але так, щоб не полишати України. Я мав велике бажання реалізувати себе тут, на рідній землі».

Молодий підприємець Тарас Демкура займається різними видами бізнесу, але не полишає надії знайти для себе таку зайнятість, щоб і достаток сім’ї забезпечити, але, щоб і справа була до душі.

У 1996 році «випадок» став переломним моментом у його житті. Тарас Демкура незаплановано потрапив на зустріч-презентацію нового виду бізнесу. Рекомендаційний маркетинг пропонував унікальну модель розвитку власної справи – без значного стартового капіталу, з перспективою широкого кола партнерства. Компанія пропонувала стабільність та справедливу винагороду за працю, переконувала надійністю, адже вже тоді її представництва були в 90 країнах світу. Близькими для Тараса стали й цінності компанії: «Сім’я, Свобода, Надія та Винагорода». Це була Amway – з першої зустрічі минуло 25 років, і Тарас вдячний тому випадку за нинішнє успішне та щасливе життя.

Першим партнером у новому бізнесі для Тараса стала дружина Ірина. Відтоді подружжя пліч-о-пліч розвиває власну справу. Ось уже понад двадцять п’ять років вони активно співпрацюють з 10-мільярдною компанією Amway, мають десятки тисяч партнерів у 18 країнах світу та входять до складу Світової Ради Засновників компанії.

Здобути необхідні для бізнесу знання та навички Тарасу та Ірині допомогло навчання у міжнародній бізнес-школі Network 21. Досягнувши високих щаблів кваліфікації, вони продовжують навчатися самі, але тепер уже разом із Network 21 діляться своїм досвідом з іншими, виступають у ролі менторів. Вони були спікерами у Лас-Вегасі, Ганновері, Будапешті, Софії та Бухаресті, де гідно репрезентували потенціал бізнесу в Україні та світі.

З березня 2015 року Тарас Демкура — віцепрезидент Міжнародної Торгової палати ICC Ukraine. На громадських засадах, системно та послідовно співпрацює з посольствами, займається промоцією України серед світової спільноти та допомагає власникам бізнесу виходити на нові ринки, знаходити потенційних інвесторів, розширювати коло партнерів. Це сприяло ефективному налагодженню взаємовідносин з представниками влади та органів місцевого самоврядування, бізнес-колами та громадськими об’єднаннями. Тарас Демкура часто є членом міжнародних делегацій, бере участь у дипломатичних заходах.

В 2017 році, навчаючись в аспірантурі Тернопільського Національного економічного університету,Тарас захистив вчений ступінь кандидата економічних наук по темі «Формування інтегрованих маркетингових комунікацій глобальних компаній мережевого маркетингу», темі бізнесу, яким успішно займається вже більше 25 року.

Цінності

Головна цінність у житті для Тараса Демкури – це його сім’я, дружна та міцна. Ірина завжди була для нього люблячою та турботливою дружиною, а також щирим другом, вірним соратником та надійним партнером. Син Іван – основний стимул для досягнень і велика гордість. Кілька років тому в родинне коло з радістю та любов’ю прийняли невістку Ірину. «Сім’я – це великий дар, щаслива сім’я – благословення!», – каже Тарас Демкура.

Дружина Ірина — партнер в житті та бізнесі

Ірина Демкура – провідний експерт у сфері економіки й підвищення ефективності ведення підприємницької діяльності. Менторка з особистісного розвитку та бізнес-стратегії, затребувана спікерка на міжнародних семінарах та форумах.

Входить до Ради засновників компанії Amway. Ірина Демкура – авторитетна особистість та лідер думки. Вона є керівником Центру розвитку жіночого підприємництва, Президенткою ГО «Ділові Українські Жінки» в Тернопільській області, засновником етногалереї «Спадок», співвласником ТВЦ «Атріум». Окрім того, активно займається благодійною діяльністю.

Меценатство

Тарас Демкура – відомий в Україні та за її межами меценат і громадський діяч. Він є ініціатором інституалізації культурної дипломатії. Проводить послідовну й системну діяльність щодо створення унікального контенту в царині культури та історичної спадщини. Створені за його сприяння та спонсорської підтримки доробки, дають можливість презентувати Україну за кордоном на високому рівні.

У своїй меценатській діяльності Тарас Демкура дотримується принципу особистої ініціативи та небайдужості до репутаційних позицій України в світі. Підґрунтям для успішного втілення ініціатив вважає синергію культурного обміну між країнами та проектний розвиток.

Раніше твори видатного майстра виставлялися у найвідоміших культурних майданчиках світу – Луврі (м.Париж, Франція) та палацовому комплексі Бельведер в Австрії. В рамках проекту «Під зорею Пінзеля» було видано 2 альбоми робіт скульптора та створюються копії його творів. Задля збереження спадку від ушкоджень твори Я. Г. Пінзеля за ініціативи Тараса Демкури було зацифровано на кошти Українського культурного фонду, що дозволило без довгих та ризикованих перевезень самих робіт демонструвати їх по усьому світу. Зокрема, таку цифрову виставку було організовано у Нью-Йорку. Онлайн-виставки особливо актуальні у часи обмежень, спричинених пандемією Covid.