Музей «Ретро-Кортеж»

Елітний клуб ексклюзивних авто «Ретро-Кортеж Тернопіль» – є першим, що був створений в Україні, колекція налічує понад 20 старовинних автомобілів, що не мають аналогів в Україні. Кожна машина має свою неповторну й цікаву історію, яка вирізняє її з-поміж інших, багато із них пов`язані з визначними постатями минулого століття.

Багаторічне захоплення та колекціонування автомобілів надихнуло Тараса Демкуру заснувати перший в Західній Україні музей ексклюзивних ретро-автомобілів. До реалізації своєї мрії він йшов майже 20 років. Вперше захопився колекціонуванням старовинних авто під час одного зі своїх перебувань закордоном. Саме тоді у нього виникла ідея збереження кращих взірців автопрому для нащадків.

«Створення музею покликане розвивати туристичну галузь краю. У ньому фактично зібрані всі екземпляри, які не вивезли з України. Ми їх зберегли, щоб показувати дітям. Найстаріший автомобіль датується 1933-м роком. В експозиції є і військова техніка. Ми й надалі будемо продовжувати працювати над тим, щоб унікальні експонати та раритети відновлювались та надійно зберігались», – зазначає Тарас Демкура.

Всього в музеї «Ретро-Кортеж Тернопіль» налічується понад 20 експонатів, серед них і найстаріші – 1936 та 1939 років. Близько десяти – досі справні. Деякі з них не мають аналогів у світі, а також вражають своєю історією. Зокрема, це стосується автомобіля «Jaguar», який належав президенту США Річарду Ніксону, а також «Maybach» зі ставки Гітлера «Вервольф», що під час Другої світової війни розташовувалася за 8 км на північ від Вінниці біля селища Стрижавка.

Експонати музею часто використовуються у різноманітних соціальних проектах, благодійних заходах, мистецьких імпрезах, під час подій, націлених на розвиток туристичної галузі регіону.

ГАЛЕРЕЯ